Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ürünlerimiz Doğal Deodorant Küresel Isınma

 

Deodorant Nedir?

Deodorant sözcüğü, latince koku anlamına gelen "odor" sözcüğü ile uzaklaşma anlamı veren "de-" ön ekinden oluşur ve kötü kokuyu uzaklaştıran şey anlamına gelir. Deokristal gerçek deodoranttır çünkü kötü vücut kokusunun gerçek nedeni olan terleyen bölgelerde bakteri üremesini durdurur. Kötü kokuları bastırmaya çalışmaz, oluşmasını önler. Vücut sağlığı için çok önemli olan terlemeyi engellemez.

 

Diğer Deodorantlar NASIL ETKİ EDER?

İçerdikleri parfüm ile halihazırda oluşmuş olan kötü kokuyu maskelemeye çalışır ve yine içerdikleri alkol ile derideki ter gözeneklerini küçültüp bakterileri öldürmeye çalışırlar, ancak deri tahriş olabilir ve etki süreleri kısadır. Bir diğer mekanizma ise deri gözeneklerinden geçebilen alüminyum çeşitleri (aluminium chlorohydrate, aluminium zirconium,vb.) kullanmak suretiyle derideki ter gözeneklerini tıkayarak terlemeyi önleme (antiperspirant) etkisi yaratmaktır. Bu da vücudun doğal dengesinin bozulmasına neden olur.

 

Deokristal Kristal Deodorant Nasıl etki eder?

Deokristal ürünleri terlemeyi engellemeden kötü kokuya yol açan bakterilere karşı etkilidir.

Doğada saf hali ile bulunan ve molekül büyüklüğü nedeni ile deri gözeneklerinden geçemeyen Alum mineral tuzlardan oluşur. Vücudunuza uyguladığınızda, teninizde gün boyu kalacak görünmez bir mineral tabaka oluşturur, Böylelikle bakterilerin oluşumunu ve ilerlemesini engeller, kötü koku oluşmaz ve teniniz rahatça nefes alır.

Ürünlerimiz tamamen doğaldır. Doğada göl ve dağlık alanlarda bulunan Pottassium Alum mineral tuzlarını içerir. Deodorant taşımız, uzun ve itina gerektiren işlemler sonrası kristalleştirilir ve daha sonra elle şekillendirilir. Kristal Deodorant;  Aluminium Chorohydrate, Alkol yapışkan yağ,  silikon ve ya parfüm gibi vücuttaki ter bezlerini tıkayan maddeler içermezler.

 

Nasıl Kullanılır?

Deodorant taşını suyla hafifçe ıslatarak temiz cildinize iyice sürünüz. Deodorant taşı, kullanıldıkça bir miktar eriyecektir. İdeal olan zamanlama banyo ya da duş sonrası deodorantı temiz cildinize hemen uygulamanızdır. Böylelikle kötü kokulara sebep veren bakteriler henüz oluşmamış olacak ve deodorant çok daha etkili olacaktır.

1 deodorant normal bir kullanım düzeyi için 12 ay yetecek miktardadır.

 

ANA SAYFA   I   HAKKIMIZDA   I   İLETİŞİM   I   ÜRÜNLERİMİZ   I   NEDEN DOĞAL DEODORANT   I   KÜRESEL ISINMA VE ETKİLERİ